آشپزخانه هایی در سبک مدرن

آشپزخانه های دوران مدرن تمایل به نمایش آینده داشتند. آن ها با لوازم براق و نمایشی جدید، رنگ های درخشان و سطوح عصر فضا، ساده و با لبه های برش خورده طراحی شده بودند. قوانین سادگی: درب های ورقه ای کابینت، لبه های ساده ی کانتر ها، مصالح غیر شلوغ.

سبک مدرن را به منزل خود بیاورید: شما به راحتی می توانید به آشپزخانه ی خود ظاهری مدرن بدهید، فقط کافی است درب های قاب دار کابینت را با مدل های بدون قاب جایگزین کنید، کف را با مشمع یا چوب پنبه کفپوش کنید یا لمینیت هایی با الگوهای روشن و سرامیک های رنگی برای دیوار بین کابینت انتخاب کنید.

٨ ويژگي دکوراسیون آشپزخانه مدرن

۱- آشپزخانه های مدرن درهای صاف و تخت بدون هیچگونه برجستگی یا فرورفتگی دارند.

۲- کابینت های آشپزخانه مدرن فریم ندارند. یعنی پوشش روی کابینت درب آن است نه هیچ قسمت دیگری که آن را فریم می نامیم به عبارت دیگر وقتی به کابینت نگاه می کنید فقط در کمد ها و کشوها را می بینید و فاصله فضای بین آنها خیلی کم است که نیاز به یک قاب داشته باشد.

۳- در آشپزخانه مدرن همه چیز ساده و صیقل و هماهنگ است. حتی دستگیره کشوها و کابینت ها نیز با آن هماهنگی دارد و به صورت خطوط باریک براق لوله ای یا فلت در طول یا عرض آنها کشیده شده اند.

۴- آشپزخانه های مدرن فاقد تزئینات هستند و این نقطه ایست که تشابه آشپزخانه های مدرن و معاصر متوقف می شود. شما می توانید از کاشی هایی با الگوها، بافت ها و رنک های گوناگون در یک آشپزخانه معاصر استفاده کنید اما در یک آشپزخانه مدرن مجاز به این کار نیستید.

۵- یک آشپزخانه مدرن بر زیبایی طبیعی مواد تکیه دارد. نمی توانیم بگوییم آشپزخانه های مدرن هیچ گونه تزئیناتی ندارند بلکه تزئینات آنها زیبایی طبیعی مواد اولیه است مثل رگه های چوب، سنگ و … و این همه آن چیزیست که به نام تزئینات در یک آشپزخانه مدرن دیده می شود.

۶- آشپزخانه مدرن بر خطوط افقی تاکید دارد. ممکن است در ابتدا متوجه این موضوع نشوید اما همه آشپزخانه های مدرن به سمت خطوط افقی گرایش دارند. در یک آشپزخانه سنتی ممکن است بعشی از عناصر را به صورت عمودی و بعضی را بصورت افقی سامان دهید اما در یک آشپزخانه مدرن همه اجزا به صورت افقی و متحد هستند. حتی خطوط طبیعی سنگ و چوب هم به نوعی قرار می گیرند که این افقی بودن را حفظ کنند.

۷- در یک آشپزخانه مدرن ثبات و هماهنگی عناصر تاکیدی مدنظر قرار می گیرد. عناصری مثل روشنایی، میز، صندلی و .. باید هنگام طراحی آشپزخانه در نظر گرفته شوند. در یک آشپزخانه مدرن همه این عناصر با هم هماهنگی دارند و از مسیر خود منحرف نمی شوند. خطوط ساده، شفاف و عدم تزئینات در همه آنها به چشم می خورد.چیزی وجود ندارد که به شما بگوید نمی توانید در آشپزخانه های مدرن از رنگ استفاده کنید، حالا این رنگ می تواند کابینت ها باشد یا هرچیز دیگر.

۸- در آشپزخانه مدرن عناصر صنعتی و بی پیرایه وجود دارد. مثل دیوار بتنی طبیعی و اصلاح نشده که تبدیل به یک تصویر زمینه و الگوی جالب برای این آشپزخانه مدرن شده است.

آشپزخانه مدرن در یک نگاه

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دکوراسیون داخلی می توانید به صفحات زیر مراجعه کنید

نمونه پروژه های انجام شده در آشپزخانه مدرن