عایق حرارتی ایزوترمال

در دوران باستان ؛ انسان های اولیه در غار زندگی می کردند تا از خودشان نه تنها در مقابل حیوانات وحشی بلکه در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف محافظت کنند. پس از پیدایش کشاورزی، انسان ها شروع به ساختن خانه ها با حفر کردن زمین کردند. با گذشت زمان انسان های اولیه به ساختن خانه های سنگی، چوبی یا خشتی روی آوردند. زمینه ساز تمام این فرایند ها این سوال بود که چطور می توانیم با وجود شرایط مختلف و سخت آب و هوای گرم و سرد، زندگی بهتر و راحت تری داشته باشیم ؟ با اینکه مکان ها در تابستان خنک و در زمستان گرم بودند، آنها به فکر افزایش کیفیت زندگی بودند. با اینکه ساختمان های بتنی امروزی ، با وجود سیستم گرمایشی مرکزی و تهویه هوا برای بهبود شرایط زندگی کافی است. با این حال با افزایش هزینه ها که به دنبال افزایش تدریجی گرمای جهانی و بحران انرژی به وجود امده است نیاز به عایق سازی ساختمان ها بیشتر و بیشتر شده است .

استفاده از یک لایه جای چند لایه به واسطه کشف این تکنولوژی جدید

در دنیای مدرن، عایق سازی ساختمان ها بسیار مهم شده است. در دنیای امروز به واسطه تکنولوژی پیشرفته ی استفاده کامل از مواد طبیعی بی در رو که اکتشاف جدید در تکنولوژی است، ما قادر شدیم به عایق حرارتی دست پیدا کنیم و با کمک اصلاح اتصالات ویژه در آن، هر ماده عایق حرارتی، به صورت طبیعی عایق صوتی را نیز به خوبی فراهم می کند. مواد عایقی که ما تولید می کنیم از مواد طبیعی ساخته شده است که از زمان شکل گیری زمین در طبیعت وجود داشته است که از طریق حرارت، سرما دادن، منبسط شدن و برخی فرآیندهای مخرب بدست آمده است که توسط انسان های اولیه در طول تاریخ نیز استفاده شده است. برخلاف سایر سیستم های عایق محصول ما از طریق نصب راحت تک لایه ای باعث صرفه جویی در زمان می شود و می تواند در یک یا در صورت نیاز چند لایه بدون جلوگیری از تنفس ساختمان نصب شود.

امنیت بالا با خاصیت مقاومت در برابر آتش

یکی از مهمترین خواص ماده عایق ما غیر قابل اشتعال بودن آن است. حتی در ارتباط مستقیم و طولانی مدت با شعله ی آتش عرضه می کند. اگر شما پوشش ایزوترما با ضخامت حدود ۴ تا ۵ میلی متر روی یک سطح اعمال کنید و تا سفت شدن کامل آن صبور و با یک مشعل با منعب اشتعالی مشابه آن برای مدت زمان ۳۰ تا ۴۰ دقیقه آن را حرارت دهید شاهد خواهید بود که هیچ اثری از بو یا انتشاری از دود مشاهده نخواهد شد و تنها مقداری شن روی آن باقی می ماند.

مانند ساختمان تان یک نفس راحت بکشید …

پوشش و بافت ایزوترمال نفوذپذیری فوق العاده ای را برای بخار، فراهم می کند بدین ترتیب به ساختمان شما اجازه نفس کشیدن داده و مانع عرق کردن آن می شود در نتیجه از سلامت شما و ساختمانتان با فراهم کردن مقاومت عالی در زلزله به دلیل محافظت از استحکام ساختمان در خوردگی براثر تعرق محافظت می کند.

دوام فوق العاده در سطوح خارجی علاوه بر سطوح داخلی

پوشش ایزوترمال به راحتی و به خوبی می تواند بر روی سطوح داخلی و سطوح خارجی به کاربرده شود. روی هر نوع سطوح رنگی قدیمی هم می تواند به کاربرد شود اما سطوح استیل یا چوبی نیز می تواند نصب شود. روی سطوح گچی به خوبی سطوح استیل یا چوبی نیز می تواند نصب شود. اما پیش از نصب محصولات ایزوترمال روی سطوح فلزی می بایست یک پوشش آستر ضد زنگ اعمال شود.

دارای قابلیت نصب آسان

نصب پوشش و بافت بسیار آسان است و از جهت هزینه بابت کارگر باعث صرفه جویی می شود و در یک دوره ی زمانی کوتاه مثلا چند روز می تواند کامل شود حتی شما خودتان هم می توانید با یک غلطک رنگ محصول را نصب کنید. با استفاده از ماله فلزی ۵.۲ تا ۳ میلی متر پهنا با ۰.۹ تا ۱ کیلوگرم در متر مربع ضخامت با این محصول بدست بیاید. در سطوح بافتی میزان مصرف ۱۰۰۰ تا ‍۱۱۰۰ گرم بر مربع برای یک لایه باشد. در صورتی که این محصول می تواند برای عملکرد عایق حرارتی بیشتر در چند لایه نیز استفاده شود. در نتیجه ایزوترمال به دلیل سطح مصرف بسیار پایین و هزینه ی کارگر و همچنین صرفه جویی در زمان راه اندازی بسیار اقتصادی است.

چرا عایق حرارتی و چرا پوشش ایزوترمال؟

قاعده ی کلی انتقال حرارت این است که هوای گرم به دنبال هوای سرد حرکت می کند. براساس این قاعده هوای گرم خارجی به سمت هوای سرد داخلی ساختمان در فصل سرد زمستان حرکت می کند به همین صورت در زمستان هوای گرم درون ساختمان به سمت هوای سرد خارجی حرکت می کند این انتقال حرارتی در ساختمان ها از طریق سقف، دیوار ها، کف زمین و پنجره ها می باشد. بنابراین ما می توانیم از دست رفتن حرارت را با اعمال عایق حرارتی بر روی سقف و دیوار ها و کف را به حداقل برسانیم. باوجود پوشش ایزومتریک ویژه حرارت اگر در سطوح داخلی نصب شده باشد، اجازه نمی دهد که گرمای داخل خارج شود و اگر در سطوح خارجی به ساختمان جلوگیری می کند بدین ترتیب آسایش مورد نیاز و صرفه جویی در مصرف انرژی تا حد زیادی فراهم خواهد. پوشش و بافت ایزوترمال بسیار سبک است این عایق بندی به حداکثر ۱ تا ۲.۱ کیلوگرم محصول در هر متر مربع نیاز دارد . که تنها در صورت لزوم در ۲ تا ۳ لایه در مواردی که به لایه ی ضخیم تر نیاز است می تواند استفاده شود. ایزوترمال کاملا ضد آب است و وقتی روی سطح خارجی نصب شود به صورت همزمان قادر است رطوبت را به راحتی پاک کند، در نتیجه به دلیلی مقاومت در مقابل بخار به استحکامات صدمه نمی زند و باعث می شود ساختمان در مقابل سوانحی چون زلزله با دوام بماند. ایزوترمال گرمای ساطع شونده را با ارائه عایق تا ۴۰ درصد منتقل نمی کند.


کاتالوگ ایزوترمال، عایق حرارتی برودتی

همچنین دکوراسیون داخلی نما سبز طراح و سازنده دکور های پیش ساخته کلاسیک، اجرای تمام طرح های سه بعدی کلاسیک همراه با روکش نقره و پوشش طلایی براق می باشد .
می توانید کاتالوگ این طراحی ها رو دانلود کنید . اینجا کلیک کنید.

چرا ایزوترمال …؟؟

۱. برای عایق حرارتی

یک پوشش با ضخامت ۲ میلی متر از این عایق حرارتی معادل با ۴ سانتی متر ضخامت از فوم پلی استر با مقدار تراکم ۳۲ فراهم می کند. این محصول اختلاف حرارتی را بین اتاق سرد شمالی و اتاق های گرم جنوبی خانه شما را به حداقل می رساند.

۲. برای ضد آب بود

سطوح دارای عایق حرارتی ایزوترمال کاملا ضد آب است، این محصول از تعرق، نشست، کپک زدن و تورم جلوگیری می کند.این محصول برخلاف سایر موادها ترک ها را تا ۲ الی ۳ میلی متر پوشش می دهد.

۳. برای عایق صوتی

عایق حرارتی ایزوترمال با یک پوشش تقریبا ۲ میلی متری یک عایق صوتی را نیز فراهم می کند. ثابت شده است که این محصول صدای تولید شده از انسان و وسایل نقلیه را تا ۲۰ برابر کاهش می دهد. عایق حرارتی ایزوترمال یک محصول خاص و ویژه است که برای استفاده در هتل ها و سایر مکان هایی که نیاز به عایق صوتی بین اتاق ها دارند مناسب است.

۴. برای دوام و عمر طولانی

به دلیل اینکه عایق ایزوترمال از ماده ی کاملا طبیعی ساخته شده است، با سطح یکپارچه شده و از آن جدا نمی شود . میزلن چسبندگی این محصول به سطوح تحت تاثیر عوارض جانبی شرایط آب و هوایی مثل سرما و گرما، برف، باران و باد قرار نمی گیرد و هیچگاه مانند سایر مواد دچار تورم نمی شود.

۵. برای رفع نیاز به نصب چند لایه

عایق حرارتی بدون نیاز به دریل بر روی ستون ها، تیغه های عمارت ها و دیوار ها نصب می شود. ضخامت عایق حرارتی دیگر نیاز به نصب در چند لایه دارند در حالیکه عایق حرارتی ایزوترمال، این نیاز را حذف کرده است که موجب خسارت و فشار زیاد به سازه می شود. به جای چند لایه غیر قابل اعتماد و ضعیف، این محصول با یک لایه از سطوح ساختمان شما در برابر تمامی شرایط طبیعی و فشار های مختلف حفظ می کند.

۶. برای دوستی با ساختمان و محیط زیست

عایق حرارتی ایزوترمال یک محصول بر پایه ی آب که یک ماده ی عایق طبیعی است و حاوی هیچ نوع ماده شمیایی نمی باشد، است به همین دلیل دوستدار محیط زیست به حساب می آید. از دیگر مشخصه های این محصول این است که به ساختمان شما اجازه ی نفس کشیدن می دهد که از تعرق، رطوبت، کپک زدن و تورم سطح سازه شما جلوگیری می کند.

۷. برای جلوگیری از آتش

عایق حرارتی ایزوترمال محصول ضد آتش و غیر قابل اشتعال می باشد.

۸.برای کاربرد آسان

نصب عایق حرارتی ایزوترمال بسیار ساده است. از لحاظ تکمیل تعمیرات و روش کاربر روی سطوح مختلف عایق حرارتی ایزوترمال به دلیل تک لایه بودن، مناسب است. علاوه بر خشک شدن سریع لایه اولیه، عایق حرارتی ایزوترمال به راحتی با یک غلطک قابل نصب است و طرح پایانی توسط غلطک بر روی سطح ایجاد می شود. این فرآیند در این دوره زمانی برابر ۱۰٪ درصد از زمان مورد نیاز برای عایق های حرارتی دیگر انجام می شود. این محصول سر و صدایی تولید از نصب و ماه ها انتظار کشیدن را نیز حذف کرده است. یک سطل از عایق حرارتی ایزوترمال دارای وزن ۱۷ کیلوگرم می باشد و برای پوشش به اندازه ی۱۳ تا ۲۶ متر مربع کافی است .

۹. برای سبک بودن

وزن مخصوص عایق حرارتی ایزوترمال ۰.۸ گرم بر سانتی متر مکعب است. به عبارت دیگر سبک تر از آب! تقریبا ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ گرم از محصول فضایی به اندازه ۱ متر مربع را پوشش می دهد. این میزان مطابق است با تقریبا ۱۱.۵ تا ۱۳ کیلوگرم از محصولات پوشش قدیمی تر است.

۱۰. برای دوست دارن هزینه

تمام هزینه های عایق حرارتی ایزوترمال برابر است با تقریبا هزینه مواد و کارگر، در عایق های حرارتی قدیمی تر است.

۱۱. برای استفاده در فضاهای گسترده

عایق حرارتی ایزوترمال قابل نصب بر روی همه سطوح مثلا سطوح گچ کاری شده، تخته های گچی، نقاشی شده، رنگ شده، چوبی، پوشش های سقفی، فلزی، شیروانی، ایرانیت، الومینیوم و سقف های کاذب و ورقه ای وهمچنین مناطق خروجی اضطراری می باشد.عایق حرارتی ایزوترمال بر روی سطوح داخلی همانند گچ نصب می شود ولی با کاربد آسان تر نسب به گچ است.

۱۲. در صورت نیاز به رنگ یا نقاشی

عایق حرارتی ایزوترمال یک ماده عایق بر پایه آب می باشد و می تواند در هر رنگی تولید شود. بنابراین نیاز شما به رنگ یا نقاشی را به سادگی رفع می کند.

۱۳. برای یک محصول به طور کامل داخلی بودن

عایق حرارتی ایزوترمال یک محصول کاملا داخلی است و با استفاده از آن نیاز به محصول مشابه خارجی نیست. این محصول و برند با نام و توسط izotermal A.S. ثبت و اختراع شده است.