طراحی های رنگی برای اتاق خواب ها
طرح های رنگی اتاق خواب برای روشن شدن و بلند کردن آن -قسمت اول
طرح های رنگی اتاق خواب
طرح های رنگی اتاق خواب برای روشن شدن و بلند کردن آن -قسمت سوم
نمایش همه

طرح های رنگی اتاق خواب برای روشن شدن و بلند کردن آن -قسمت دوم

طرح آفتابی در دکوراسیون اتاق خواب

طرح آفتابی در دکوراسیون اتاق خواب

در مقاله شماره 1 الهام بخش شما بودیم تا بتوانید با ایده های رنگی ، رنگ ها و طراح های جذابی را به فضای اتاق خواب خود اضافه کنید . در این مقاله سعی کردیم ایده های بیشتری را ارئه دهیم .

1 - از تم های رنگی گرمسیری استفاده کنید

یک پالت رنگی از ترکیب رنگ های روشن و رنگ مشکی برای ایجاد یک اتاق خواب با نگاهی گرم و گیرا بوجود آورید. الگوی بزرگ بر روی تختخواب باعث تمرکز و توجه در این اتاق خواب می شود . برای هماهنگی در طرح رنگی دکوراسیون داخلی خود، رنگ های کلیدی را از روتختی انتخاب کنید، مانند رنگ صورتی که در دیوار استفاده شده، بالش و کوسن ها، چراغ های آویز فیروزه ای که با مبلمان سیاه و سفید ساده هماهنگ شده اند. در نهایت، سعی کنید یک پنل تصویر زمینه در پشت تخت ایجاد کنید تا یک کادر برای زمینه ایجاد کنید. این کاغذ با طرح سیاه و سفید ظریف کمک کرده تا طرح با رنگ های روشن به تعادل برسد.

 
 

2 - طوسی جذاب

اتاق خواب خود را به یک خلوت لوکس با یک پالت فوق العاده از فیبر و پلاتین تبدیل کنید. در حالی که در نگاه فوق العاده پر زرق و برق است، اثر آن را به راحتی می توانید احساس کنید. اگر که این تونالیته رنگ را در سر تا سر اتاق حفظ کنید. رنگ های روشن و تیره از یک پالت رنگ را با هم ترکیب کنید . از تخت خواب شروع کنید، مانند این تخت خواب مخمل خواب دار و این لوستر کریستالی که بالای تخت آویزان شده است و تمام توجه را به سمت خودش جلب می کند و در میان تمام رنگ های متالیک موجود در اتاق می درخشد. به این تم رنگی لوکس با اضافه کردن دو پنل کاغذ به رنگ متالیک یا فلزی در اطراف تخت ادامه دهید. فقط دو قطعه از کاغذ را در پشت هر میز کنار تخت اجرا کنید ، در این صورت حتی اگر این کاغذ گران هم باشد می توانید آن را به دست آورید.

 
 

3 - کاغذ دیواری های چهل تکه

برای اضافه کردن شخصیت به اتاق خواب خود، یک دیوار از ویژگی های چهل تکه را امتحان کنید. وقتی این طرح را به اتاق خود می آورید، شما یک پالت رنگی آرامش بخش را می خواهید مخصوصا با این اثر شلوغ، بنابراین رنگ های خاکستری و خاکستری مایل به قهوه ای رنگ های ایده آلی به نظر می آیند. اثر چهل تکه را با مربع و مستطیل کاغذ دیواری در رنگ های مختلف ایجاد کنید و مطمئن شوید که هر قسمت از همسایه آن متفاوت است. حتی اگر برای یک طراحی گران قیمت رفته اید فقط به یک رول نیاز دارید، بنابراین این پروژه نیازی به هزینه ی زیادی ندارد. برای یک اثر مشابه شما می توانید به جای کاغذ دیواری از رنگ استفاده کنید. در مبلمان و لوازم جانبی ، هرچه طرح ساده تر باشد بهتر است، بنابراین اشکال ساده را حفظ کنید. سبک های بی روح و رنگ های ساده که با دیوارهای شما با این ویژگی رقابت نمی کنند.

 
 

4 - استفاده از مبلمان های رنگی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

اتاق خود را با استفاده از رنگ های تک رنگ الهام گرفته شده از سبک پاپ آرت ( هنر عامه پسند) دکور کنید. لکه ها و خطوط راه راه تاثیر زیادی در این اتاق متناسب با ویژگی های دوره ای زیبا دارند. و اگر به نظر برسد که الگوهای سیاه و سفید کافی نیستند، یک تخت زرد با شکوه، طرح را به عرصه های الهام بخش فوق العاده ارتقا می دهد.یک یونیت طبقه بندی شده منحنی فضای خوبی را برای چیدمان وسایل اتاق فراهم می کند و در عین حال جداکننده خوبی هم می تواند باشد. اگر شما برای دکوراسیون داخلی اتاق خود فضاهای دیگری مانند فضای استراحت جداگانه یا فضایی برای لباس ها در نظر گرفته باشید.

 
 

5 - ایجاد یک طرح آفتابی با استفاده از رنگ زرد گیرا

اگر می خواهید یک طرح پر از انرژی های مثبت در دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود داشته باشید، از رنگ زرد استفاده کنید. این رنگ روشنی، حس خوش آمدگویی و تقویت حالت روحی را با استفاده از زرد کمرنگ به همراه دارد. در حالت ایده آل، این رنگ تداعی گر روزهای آفتابی برای شماست. رنگ زرد و خاکستری یک ترکیب عالی در کنار هم هستند. همانطور که رنگ زرد الهام بخش یک تفکر روشن است، اگر شما فضایی برای اضافه کردن یک میز را داشته باشید، این یک رنگ عالی برای یک فضای مطالعه است. جعبه های شش گوشه با طراحی مدرن تری نسبت به شلف های سنتی قبل، یک عنصر دکوراتیو برای دیوارها محسوب می شوند.

 
 

6 - طرح های گل دار را با هم ترکیب کنید

از یک تاج تخت بزرگ با طرح یک نقاشی بر روی آن در دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود استفاده کنید. گل ها قلب این اتاق را تشکیل می دهند، ترکیب رنگ های هماهنگ برای ایجاد یک طرح پرماجرا که با وجود سبک های مختلف چاپ کاملا با هم ارتباط دارد.

 
 

7 - لبه ها محو کنید

حتما لازم نیست که رنگ، کل دیوار شما را بپوشاند. از نیمه دیوار به سمت بالا را رنگ کنید تا کمی حالت نیمه کاره داشته باشد تا با این روش دکوراسیون داخلی اتاق خود را متفاوت و زیبا کنید. اگر می خواهید کمی هنرمندانه تر این کار را انجام دهید بین 2 رنگ از اثر خفیف یک اسفنج استفاده کنید به جای اینکه یک مرز کاملا صاف بین 2 رنگ داشته باشیم.

 
 

8 - از رنگ آبی استفاده کنید

اتاق خواب خود را با استفاده از رنگ آبی عمیق بر روی دیوارها به یک فضای قابل توجه تبدیل کنید. کفپوش های سفید ، حداکثر کنتراست را ایجاد می کنند، در حالی که مبلمان سیاه تقریبا به پس زمینه می افزاید.این رنگ می تواند در سراسر اتاق استفاده شود اما شما می توانید یک دیوار برجسته اتاق را به وسیله این رنگ نقاشی کنید و با یک طرح کاغذ دیواری که از رنگ متناظر در آن استفاده شده باشد ،هماهنگ کنید.

 
 

9 - استفاده از الگوهای قابل توجه در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

با استفاده از رنگ قرمز روشن و ترکیبی از الگوهای جسورانه، دکوراسیون اتاق خود را دگرگون کنید. طراحی دایره ای روی دیوار با نوارهای خطی روی فرش ترکیب شده است و شکل های متفاوت آنها اثر متقابل را جذب می کند. با توجه به عکس زیر الگو های چاپی زیادی در طرح وجود دارند و کلید اصلی این طرح عدم وجود رنگ های تیره و استفاده زیاد از رنگ سفید به منظور نفس کشیدن طرح می باشد.