طرح آفتابی در دکوراسیون اتاق خواب
طرح های رنگی اتاق خواب برای روشن شدن و بلند کردن آن -قسمت دوم
نمایش همه

طرح های رنگی اتاق خواب برای روشن شدن و بلند کردن آن -قسمت سوم

طرح های رنگی اتاق خواب

طرح های رنگی اتاق خواب

طبق مقاله های قبلی ( قسمت اول و قسمت دوم ) به بررسی رنگ و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما پرداختیم و در این مقاله به ادامه تاثیر رنگ در اتاق خواب ها می پردازیم .

1 - با استفاده از رنگ نارنجی دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود را برجسته کنید

طرح زراعی را با یک رنگ نارنجی زنگ زده ایجاد کنید. آن را با کوسن هایی که سایه مشابه ای را در الگوهای خود دارند ترکیب کنید. لوازم جانبی چرم و مبلمان چوبی شریک ایده آل برای این اتاق خواب الهام گرفته از جنگل و ایجاد یک طرح پر جنب و جوش است. برای جلوگیری از تاریک شدن فضا، در کف از رنگ سفید استفاده شده است و پرده ها نور را حفظ می کنند. از سوی دیگر، برای جلوگیری از به هم ریختگی و بی نظمی در فضای دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود می توان از شلف های خطی و یا کمدهای سفارشی برای نگهداری وسایل ضروری استفاده کرد. و اگر شما از ظاهر و احساس چوب طبیعی لذت می برید، یک تخت با تاج چوبی بزرگ، واقعا موثر خواهد بود. چوب های گردو ، راش و طوس را به همراه یک روتختی از جنس پنبه در رنگ های سفید و خاکستری مایل به قهوه ای ترکیب کنید و در آخر دکوراسیون فضای خود را با موکت یا قالیچه های بافته شده برای ایجاد ظاهری طبیعی به پایان برسانید.

 
 

2 - رنگ های ظریف را به دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود تزریق کنید

دیوارهایی با روکش چوب می تواند به عنوان یک جایگزین گرم و گیرا و با تم روستیک به جای استفاده از رنگ سفید برای دیوارها باشد. این تنها یک رنگ نیست بلکه جذابیت بسیار زیادی را به طرح اضافه می کند.در اینجا رنگ ها با استفاده از روتختی و کوسن ها نمایش داده می شود. استفاده از گیاهان در فضای دکوراسیون داخلی اتاق می تواند به روشن شدن فضا کمک بسیاری کند.

 
 

3 - حتما راحتی را در فضای دکوراسیون خود در نظر بگیرید

برای دکوراسیون داخلی فضای اتاق خواب خود حتما از الگوهای رنگی که مناسب شخصیت و حالات روحیتان می باشد ، استفاده کنید. فضای اتاق شما حتما نباید روشن باشد تا اثر بخش باشد. دکوراسیون این فضا دارای یک پالت رنگی خاموش است، اما یک نقاشی دیواری قابل توجه با شکوفه های صورتی بزرگ، این طرح را نسبت به طرح های محو متمایز می کند. استفاده از یک نیم ست 2 نفره تک رنگ راحتی را برای این فضا به ارمغان می اورد و همچنین باعث جذابیت هرچه بیشتر این فضا می شود.

 
 

4 - جلب توجه کنید

این تنها در مورد پاشیدن رنگ در اتاق خواب نیست، این نحوه استفاده شما از آن است. در اینجا، لایه رنگی نرم و حساس سبز و آبی در کنار هم به خوبی دیده می شوند. با توجه به تکنیکی که در کاغذ دیواری این فضا استفاده شده است که به آن آمبره می گوییم برای ترکیب رنگ های روشن در فضا بسیار عالی می باشد و باعث ایجاد یک حس نرمی و لطافت در محیط می شود.

 
 

5 - شکوفه ها را به دکوراسیون داخلی فضای خود بیاورید

نقاشی های گل و گیاه روشن و جسورانه به وضوح تمرکز اصلی این اتاق خواب است. اضافه کردن یک تخت فلزی مشکی با ایجاد یک حس خشن می تواند بالانس خوبی را برای طرح های گلدار ایجاد کند.

 
 

6 - پالت رنگی خود را انتخاب کنید

تناژهای رنگی متفاوتی از یک رنگ را برای ایجاد یک دکور متفاوت با هم ترکیب کنید. این طرح همه چیز را از یاس بنفش تا تاریک ترین بخش می پوشاند. در پشت تخت، یک سایه فوق العاده تیره کنتراست قویتری نسبت به رنگ های تیره تر دارد و این اطمینان را حاصل می کند که طرح بیش از حد روشن نمی شود. طرح هندسی که از تناژ رنگ آبی بر روی روتختی استفاده شده است یک الگوی جدید مدرن را اضافه می کند.

 
 

7 - رنگ سبز را فراموش نکنید

از یک تاج تخت با سبک اشکال هندسی برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود بهره ببرید.در دکوراسیون این اتاق خواب تمام الگوهای وسایل در سایه ای از رنگ سبز نگه داشته شده اند، برای دیوارها که زمینه کار محسوب می شوند از رنگ سبز تیره تری نسبت به روتختی استفاده شده است همچنین ترکیب این رنگ با سفید تاثیر زیادی بر روی این طرح رنگی دارد.

 
 

8 - استفاده از پالت رنگی تک رنگ (مونوکروم) در دکوراسیون اتاق خواب

با استفاده از یک کاغذ دیواری قابل توجه کمی بافت به طراحی اتاق خواب خود اضافه کنید. تناژ رنگ های خاکستری به خوبی با رنگ آبی ملایمی که در تخت خواب استفاده شده است در هماهنگی هستند، همچنین طرح رو تختی تصویر پس زمینه را منعکس می کند. به غیر از تخت خواب، چیدمان اتاق به سبک کاملا مینیمال انجام شده به همراه یک آباژور ایستاده به جای استفاده از میز کنار تخت و روشنایی های جداگانه.

 
 

9 - از گلبرگ ها طرح فانتزی برای اتاق خواب خود استفاده کنید

با استفاده از این طرح یک نگاه تازه بهاری را به دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود هدیه دهید. گل های زرد پر زرق و برقی که در طرح این اتاق خواب مشاهده می کنید مانند ستاره هایی هستند که در صحنه نمایش این فضا می درخشند. ترکیب آن با سایه های رنگ خاکستری باعث ایجاد تعادل بین طرح می شود و مانع از آن می شود که کاغذ دیواری بیشتر از حد مجاز به چشم بیاید. الگوهای دیگر را به حداقل برسانید و در مقیاس کوچک و نه بزرگتر، مانند کوسن های خاکستری که روی تخت استفاده شده است. دیوارهای با طرح برجسته و شلوغ را با استفاده از ترکیب آنها با طرح های ساده به تعادل برسانید، مانند مبلمان ساده ای که در عکس مشاهده می کنید و میزهای کنار تختی و تمام وسایلی که در اتاق از آن استفاده شده است.