اهمیت کاشی در طراحی دکوراسیون داخلی
کاشی یک نقش بسیار مهم را در طراحی دکوراسیون داخلی منزل بازی می کند، باعث پدید آمدن احساس و منظره بسیار متفاوت در داخل منزل می شود.
کاشی با توجه به اینکه در هنگام انتخاب آن باید بسیار دقت کرد برای ایجاد تزیینات و همچنین فضاهای دلخواه در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. گرفتن مشاوره از آژانس های طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی برای انتخاب کاشی بسیار حائز اهمیت می باشد.
کاشی های سرامیکی بصورت رایج در خانه های مدرن بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و دارای تنوع رنگی ونقش بسیار فراوان می باشند. همچنین بعلت سایز استانداردشان سبب سهولت در بکارگیری آنها در دکوراسیون داخلی منزل شده است.
کاشی های سرامیکی بسیار متنوع در کاربرد های شان برای استفاده در دکوراسیون داخلی هستند و می توانند در هر جایی شامل دیوار ها، کف، سقف و شومینه مورد استفاده وسیع قرار گیرند. این نوع از کاشی ها بعلت دارا بودن خواص منحصر بفرد توانایی بکارگیری در انواع محیط های ساختمانی را دارا می باشند. خصوصیات تبادل حرارتی و همچنین مقاومت در برابر ضربات مکانیکی و عواملی شیمیایی و همچنین عدم نفوذ آب و مقاومت در برابر سایش بعنوان شاخص های بسیار خوبی برای استفاده از کاشی در صنعت دکوراسیون داخلی می باشد.
کاشی های سرامیکی بطور ویژه برای استفاده در سرویس های بهداشتی و حمام بعلت وجود ویژگی های بی شمار پیشنهاد می شود.

مزایای کاشی در دکوراسیون داخلی منزل :

نبود خلل و فرج و همچنین مقاومت دربرابر لغزش یکی از عملکرد های بسیار خوب کاشی های سرامیکی می باشد که استفاده از آن در سرویس های بهداشتی و حمام را بسیار ایده آل می کند. همچنین از دید ساختار شناسی و زیبایی شناسی وجود و ترکیب کاشی های رنگی محیطی با چشم انداز بسیار منحصر بفردی را ایجاد می کند. رنگ سفید یکی از محبوب ترین و رایج ترین رنگ ها برای حمام وسرویس های بهداشتی می باشد که باعث ایجاد حس سادگی ، تمیزی و تازگی در محیط می شود. کاشی های حمام بطور معمول دارای رنگ های خنثی می باشند . کاشی های حمام با رنگ سفید با پایه آبی بسیار ایده آل برای ایجاد فضایی آرامش بخش و همچنین ایجاد این حس که فضای حمام بسیار شبیه یک چشمه آب معدنی می باشد را سبب می شود.

پیشنهاداتی برای استفاده از کاشی در دکوراسیون داخلی منزل :

از نقطه نظر طراحی در دکوراسیون داخلی ابعاد مورد استفاده برای کاشی ها بسیار مهم می باشد. به عنوان مثال برای حمام با ابعادی کوچک استفاده از کاشی های بزرگ برای دکوراسیون داخلی آن سبب ایجاد حس کوچک تر شدن فضا می شود بنابراین استفاده از کاشی ها با ابعاد بسیار کوچک مناسب محسوب می شود.
بعلت در دسترس بودن کاشی ها سرامیکی از نقطه نظر ابعاد، رنگ، نقش ونگار و همچنین خواص بخصوص آن استفاده از آن در دکوراسیون داخلی منزل مخصوصا سرویس های بهداشتی و حمام بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است. استفاده از کاشی هایی با رنگ های عمیق و نقوشی لرزان سبب ایجاد فضا هایی با حس های بسیار متفاوت خواهند شد. همچنین بعنوان پیشنهاد سفارش کاشی مقداری بیشتر از تعداد محاسبه شده کاری بسیار عاقلانه خواهد بود .